Olivový olej je rozhodně úžasným pomocníkem v péči o zdravou a krásnou pokožku a pleť. Již tisíce let je známá kvalitní péče olivového oleje o vlasy, nehty, pokožku i pleť. Staří Egypťané, Řekové i Římané byli doslova milovníky olivového oleje, kterým si pomazávali celé své tělo.

Mezi známé herečky, které také milují olivový olej, patří například Emma Stone. Ta přiznává, že si na obličej nanáší olivový olej přímo z velké lahve. Olivový olej dále ráda používá v kosmetických přípravcích Gwyneth Paltrow. Také Liv Tyler je fanynkou organického olivového oleje. Radí suché rty natřít olivovým olejem přes noc.

 

 

Organický toskánský extra panenský olivový olej je opravdu výjimečný olej. Je bohatý na minerální soli, uklidňující a protizánětlivý. Světovými vědci je uznáván a v dermatologických studiích zmiňován jako jeden z nejkvalitnějších na světě, a to díky své bohatosti na blahodárné látky jako jsou antioxidanty. Přírodní antioxidanty představují zdroj obnovy buněk, chrání membrány buněk a bojují proti volným radikálům.

Další látky obsažené v olivovém oleji poskytují zklidnění pleti, mají “bioaktivní” a protizánětlivé účinky. Olivový olej dodává pokožce velmi kvalitní vyživující látky, a tím stimuluje vytváření kolagenu, který udržuje přirozenou pružnost a hebkost, a vaše pleť vypadá zdravě. Zároveň je olivový olej bohatý na vitaminy – A, D, E a K. Však Řekové olivový olej přezdívají „tekutý zázrak“. Ne nadarmo, viďte?

 

 

Olifka – e-shop s přírodní kosmetikou