Šnečí extrakt je jednou z nejúčinnějších ingrediencí pro řešení různých kožních problémů, jako jsou vrásky, skvrny na kůži, jizvy, dehydratovaná pleť či pokožka.

Lidé, kteří pracovali na šnečích farmách, si všimli, že jejich ruce byly vždy hladké a měkké, nikdy nevykazovaly známky sucha nebo stárnutí a malé rány se za krátkou dobu uzdravily, aniž by způsobily infekce nebo jizvy. Opravdu skvělé účinky má šnečí extrakt, viďte? A teď je tu i pro nás. V Americe kosmetika se šnečím extraktem minulý rok způsobila veliký boom, tak proč nedržet krok se světem?

Bylo provedeno mnoho vědeckých studií k pochopení „magických“ vlastností šnečího sekretu. Mucin – tedy šnečí sekret je bohatý na účinné látky, které regenerují a opravují tkáně. Chrání samotného šneka před mikroorganismy a znečišťujícími látkami, se kterými se během své cesty setkává.

 

Proč je šnečí extrakt tak prospěšný? Složení vás opravdu přesvědčí: 

  • Voda – je přirozeně obsažena ve šnečím extraktu.

 

  • Mukopolysacharidy – tyto látky, které přicházejí do styku s vodou přítomnou ve šnečím extraktu, bobtnají a vytvářejí přírodní gel, který dlouhodobě zadržuje vodu na pokožce a představuje vynikající zvlhčovač. Mukopolysacharidy působí jako ochranná bariéra proti vnějším vlivům (chlad, znečištění, horký a suchý vzduch, mikroorganismy).

 

  • Alantoin – vykazuje léčivé vlastnosti, protože zvyšuje rychlost hojení malých kožních lézí. Působí proti volným radikálům, je proto cenným pomocníkem při zpomalení procesu stárnutí. Má také zvlhčující vlastnosti a působí proti zarudnutí pokožky.

 

  • Kyselina glykolová – je schopna odstraňovat mrtvé buňky, má čistící účinek. Výsledkem je, že ostatní aktivní složky jsou pokožkou lépe absorbovány. Má také svíravý účinek a je schopna redukovat skvrny způsobené sluncem nebo věkem. Redukuje vrásky, stopy po akné, jizvy.

 

  • Kolagen – zodpovědný za hydrataci a fyziologickou pohodu pokožky. Má funkci tonizace tkání a také přírodní „výplni“ při minimalizaci vrásek.

 

  • Elastin – odpovědný za udržování obnovy fyziologické rovnováhy pokožky. Pomáhá pokožce získat její přirozenou pružnost.

 

  • Purifikuje peptidy – účinná preventivní bariéra proti vnějším látkám, které by mohly poškodit rovnováhu pokožky.

 

  • Obsahuje přirozeně vitamíny A, C, E – vitamíny A a C jsou silné antioxidanty. Stimulují produkci kolagenu a brání jeho destrukci. Vitamín E udržuje pokožku mladou a měkkou a neutralizuje volné radikály.

 

E-shop Olifka